1 грудня виповнюється 76 років із дня заснування Клінічного госпіталю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України (м. Львів).

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Днем заснування госпіталю вважають 1 грудня 1939 р., коли було створено лазарет Львівського прикордонного загону. У серпні 2003 р., відповідно до Закону України «Про Державну прикордонну службу України», наказом Адміністрації ДПСУ госпіталь отримав назву Львівський госпіталь Державної прикордонної служби України.

20 червня 2006 року наказом міністра охорони здоров’я №406 надано статус клінічного лікувально-профілактичного закладу. З 1939 р. госпіталь місце дислокації не змінював і працює за адресою: вулиця Личаківська, 107 (неподалік Шевченківського гаю).

Сьогодні важливість діяльності такого медичного закладу особливо актуальна, зважаючи на кількість поранених на Донбасі.

Як розповів у коментарі «Вголосу» заступник начальника клінічного госпіталю з персоналу – начальник відділу з роботи з персоналом, підполковник Дмитро Григорашик, у госпіталі з моменту початку бойових дій на Сході України (станом на 01.10.2015 р.) проліковано 1280 військовослужбовців – учасників бойових дій у зоні АТО.

«Ці військовослужбовці та члени їхніх сімей, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають право на безкоштовне лікування у відомчих лікувальних закладах, так само і після звільнення в запас (або у відставку)», – відзначив заступник керівника госпіталю.

«Більшість цих військовослужбовців, окрім традиційного лікування соматичних та хронічних захворювань, потребують заходів реабілітації та психологічної допомоги. Тому було організовано співпрацю з волонтерами кризової психологічної служби для надання постійної психологічної допомоги та реабілітації військовослужбовцям – учасникам АТО», – розповів він.

Як відзначив підполковник Григорашик, лікарі госпіталю надають допомогу не лише у Львові, а й на Сході – 12 офіцерів-лікарів госпіталю брали участь у проведенні АТО на Сході України в складі зведених підрозділів прикордонної служби.

Начальником клінічного госпіталю на цей час є полковник медичної служби Андрій Іващенко. 2012 року під його керівництвом львівські медики-прикордонники cтали найкращими на міжнародних змаганнях із медичного рятівництва, які відбулися в польському місті Рачібосі. У змаганнях брали участь 53 команди з різних країн Європи.

Зараз госпіталь є регіональним центром усієї західної дільниці державного кордону України та в зоні своєї відповідальності охоплює 7 областей. Загалом госпіталь розраховано на двісті ліжок.

З 2004 року госпіталь акредитовано як медичний заклад вищої категорії. З листопада 2010 року має ліцензію на проведення медичної практики за такими лікарськими спеціальностями: хірургія, акушерство і гінекологія, офтальмологія, отоларингологія, терапія, неврологія, дерматовенерологія, рентгенологія, функціональна діагностика, ультразвукова діагностика, ендоскопія, ортопедія і травматологія, клінічна лабораторна діагностика, анестезіологія, дієтологія, інфекційні хвороби, кардіологія, клінічна біохімія, лікувальна фізкультура, ортопедична стоматологія, терапевтична стоматологія, хірургічна стоматологія, фізіотерапія, санологія, гастроентерологія, загальна практика – сімейна медицина, народна та нетрадиційна медицина, проктологія, ревматологія, трансфузіологія, урологія, психіатрія, наркологія, організація і управління охороною здоров’я, медицина невідкладних станів.

Структурні підрозділи оснащено сучасною технікою, у кожному відділенні облаштовано палати з підвищеним комфортом.