Чи мають пільги зі сплати земельного податку учасники АТО розповіли під час практикуму у Франківському відділенні Залізничної ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. Отже, відповідно до положень Податкового кодексу України, ставки сплати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють Верховна Рада АР Крим та органи місцевого самоврядування (п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України). Сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (пп. 12.3.7 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України).
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб передбачено статтею 281 Податкового кодексу України. Так, від сплати податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 р. № 3551-XII “Про статус ветеранів війни, гарантії їх захисту” із змінами та доповненнями (пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України).
Звільнення від сплати податку на земельні ділянки, передбачене для зазначеної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;
– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, у селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;
– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;
– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;
– для ведення садівництва – не більш як 0,12 га (п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України).
Отже, якщо у фізичної особи є посвідчення, яке підпадає під дію пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України з урахуванням п. 281.2 цієї статті, така фізична особа звільняється від сплати земельного податку.